Obec Řimovice se nachází ve Středočeském kraji a leží v nadmořské výšce 450 m. n. m. Nejbližším městem je Vlašim, která se nachází ve vzdálenosti cca 5 km.

Obec se svou charakteristikou dá zařadit mezi malé obce s jasně vymezenou historickou návsí v srdci vesnice. Hlavní dominanty návsi tvoří kaple „Povýšení svatého kříže„. Kaple z roku 1872 spolu s výklenkovou kapličkou se zvoničkou zasvěcenou sv. Jana Nepomuckému ze začátku 18. století. Vedle kaple je obecní rybník. Náves je kolem dokola obklopena zemědělskými statky, které mají do jisté míry původní podobu.

První historická zmínka o obci Řimovice pochází z roku 1380 a váže se k osobnosti Jana Očka z Vlašimi, který se stal druhým arcibiskupem pražským.

Řimovice se nachází v malebném kraji blanických rytířů, Podblanicko. Příroda a krajina v okolí obce je tvořena převážně členitými lesy a polnostmi. Přesto je tento kraj ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku.

V současné době má obec něco málo přes 230 obyvatel, kteří žijí v 85 rodinných domech.

K občanské vybavenosti obce patří „Hospůdka pod hrází“, která se nachází v budově obecního úřadu.

Ke sportovnímu vyžití v obci slouží nově vybudovaný a udržovaný sportovní areál s tenisovými kurty.

Co se týče spolkové činnosti v obci, tak je zde aktivní od roku 1923 sbor dobrovolných hasičů, dnes Spolek dobrovolných hasičů, který se stal velkou oporou zdejších obyvatel. Velice aktivně se zapojuje do pořádání společenských a kulturních akcí, zejména tou nejvýznamnější akcí je již legendární přejezd přes rybník. V obci je též aktivní rybářský spolek. Od roku 2018 se může obec pyšnit vlastním znakem a praporem. Život v Řimovicích je již řadu let pečlivě zaznamenáván místním kronikářem Bedřichem Švejdou